Business

Енергосистема України в ізольваному режимі: більше 100 об`єктів під охороною

На період роботи енергосистеми України в ізольованому режимі понад 100 об’єктів енергетичної інфраструктури беруться під охорону. Про це заявили Національній поліції України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми зараз звертаємо увагу на об’єкти інфраструктури. З сьогоднішнього дня ми перевіряємо об’єкти, зокрема енергетичної інфраструктури. Понад 100 об’єктів енергетичної інфраструктури братимемо під охорону.», – сказав заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич. 

Це пов’язано з тим, що 24-25 лютого Україна буде експериментально відключена від електропостачання Білорусі та РФ.

«Нацполіція буде готова (реагувати) у разі якихось диверсійних або інших атак на ці об’єкти, тому що Україна буде ізольована від енергозабезпечення інших держав», – додав він. «Поки це буде тимчасово, на період відключення, далі прийматимемо рішення і братимемо під постійну охорону такі об’єкти відповідними підрозділами поліції охорони», – додав заступник голови Нацполіції.

Охорону цих об’єктів забезпечуватимуть понад 600 поліцейських. Перший етап випробування енергосистеми України в ізольованому від енергосистем Росії, Білорусі та мережі ENTSO-E режимі призначено на 24-26 лютого 2022 року.

На той час ОЕС України буде об’єднана з «островом Бурштинської ТЕС», дві частини енергосистеми України працюватимуть синхронно. Робота в ізольованому режимі – випробування, яке проводиться у рамках підготовки до синхронізації об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Вона передбачена Угодою про умови майбутнього об’єднання української та європейської енергосистем і має проводитись у два етапи: у зимовий та літній період.

Comments are closed.

More in:Business

Next Article:

0 %