Business

ТОП екологічних злочинів Росії в Україні

В результаті повномасштабного вторгнення Україна зазнає масштабного втручання в довкілля в різних його проявах, але експерти виділяють 5 найстрашніших екологічних злочинів.
Інформацію оприлюднила заступниця голови комітету Верховної Ради з екополітики та головна координаторка Оперативного штабу з фіксації екозлочинів Олена Криворучкіна.

Вона стверджує, що втручання РФ є повсюдним і масовим, і екологічні злочини приносять величезну шкоду державі, та мають вплив на екосистему всього світу.

За даними, до Єдиного реєстру екозбитків фахівці Оперативного штабу вже внесли понад 300 випадків.

1. Забруднення атмосферного повітря.

Повітря забруднюється важкими металами та залишками продуктів горіння, які залишаєються в наших легенях і можуть провокувати небезпечні хвороби в довгостроковому періоді. “Вибухи нафтобаз, пожежі на підприємствах і хімічних заводах — все це не може пройти просто так”, — наголошує Криворучкіна.

2. Забруднення Чорного й Азовського морів.

Вилив нафти та паливних сумішей – основне джерело забруднення акваторій. В мирний час є методи очистки та усунення екологічної небезпеки. “Але зараз ми не можемо ні на що вплинути, на жаль. І скільки ще нафти витікатиме в море, ніхто спрогнозувати не зможе”, — каже експертка.
3. Ліси.

Пожежі, вимушена вирубка для української армії та викрадена росіянами деревина. Ліси страждають катастрофічно на величезній території країни. Це призводить до зниження кисню в повітрі та підвищенню вуглекислого газу.

4. Міни.

Розмінування у ґрунтах і в акваторіях. Сьогодні в Чорному морі “розкидано” від 400 до 600 мін. Вони зриваються з якоря, дрейфують, вибухають. “Масштаб мінування в Україні є неймовірним”, — коментує координаторка Оперативного штабу.
5. Підрив греблі на Північно-Кримському каналі.

Лише крадіжка води окупантами оцінюється в 32,6 млн грн щодобово з бюджету України, тобто за весь період вторгнення це понад 3 млрд грн. “І це якщо не говорити про постраждале внаслідок вибуху довкілля”, — додає спікерка.

Як уточнює Криворучкіна, з початку війни Оперативний штаб пропрацював інформацію щодо більш ніж 2,2 тис. подій, які могли містити склад екозлочину. До Єдиного реєстру екозбитків уже внесено понад 300 випадків, зараз за цими фактами здійснюється додатковий збір інформації.
 

Comments are closed.

More in:Business

Next Article:

0 %