КультураНовини

У Львові стартує фото виставка Юрка Дячишина “Карпатські пастухи”

23 червня у галереї  “Дзиґа” відкриється виставка відомого Ліьвівського фотографа Юрка Дячишина під назвою “Карпатські пастухи”.Це історія про пастухів – гуцулів українських Карпат, про їхнє щоденне життя, побут і роботу впродовж сезону на полонині. Випасання корів та овець високо в горах, виготовлення сиру та бринзи, – все те, що робили їхні предки століттями.

Проект “Карпатські пастухи” фотограф Юрій Дячишин розпочав ще у 2005 році і, з перервами, тривав до 2019-го. Виставка фотографій планувалася ще весною 2020 року, роботи були готові їхати в галерею, та карантин не дав змогу реаізувати задумане і виставка не відбулась.Наступного разу експозиція була запланована на весну 2022 р., але наш світ “перевернувся” і все втратило сенс, роботи були запаковані і “забуті”.

“Ідея робити виставку в час війни спершу отримала мій різкий внутрішній спротив, та почувши думку, що сьогодні кожен день, що ми проживаємо є як диво і дар, я змінив своє ставлення. І от спонтанно та несподівано, запрошую в цей четвер, в галерею Дзиґа, на вистаку “Карпатські пастухи”. Буду дуже радий всіх бачити, і буду радий, якщо мої робтити принесуть задоволення та спокій тому, хто цього зараз потребує” -ділиться враженнями Юрко.

Фотограф додає також, що “Карпатські пастухи” – це також романтизовані й розтягнуті в часі блукання карпатськими туманами, які ніяк не можуть завершитись…Comments are closed.