КультураНовини

Україна не проводитиме Євробачення 2023

Пісенний конкурс Євробачення 2023 не зможе пройти в Україні з огляду на поточні обставини з безпеки. Організатори конкурсу передали право проведення срібному призеру – Великій Британії. Про повідомлено в у заяві Європейського мовного союзу (EBU).В EBU зазначили, що з огляду на війну в Україні вирішили провести повну оцінку можливості провести Євробачення в нашій країні.

«Після об’єктивного аналізу керівна рада Євробачення з глибоким жалем дійшла висновку, що з огляду на нинішні обставини, гарантії безпеки та функціонування, необхідні мовнику для проведення Євробачення, не можуть бути виконані», – йдеться у заяві.

В EBU зазначили, що «діляться своїм сумом та розчаруванням у зв’язку з тим, що конкурс наступного року не може бути проведений в Україні».

Відповідно до правил конкурсу, тепер EBU тепер організаційні дії з країною, яка посіла друге місце – Великою Британією. Звичайно, українці та весь світ радів перемозі гурту “Kalush Orchestra” на конкурсі Євробачення 2022. Але організатори конкурсу не підуть на такий ризик провести конкурс в країні з відкритими бойовими діями.Нагадаємо, що гурт Kalush Orchestra, який виграв Євробачення-2022, продав на благодійному аукціоні кубок у вигляді кришталевого мікрофону. За нього віддали 900 тисяч доларів, гроші підуть на допомогу Збройним силам України.

Comments are closed.