Новини

Орест Кузів, художник із Франківська розпродує картини для допомоги ЗСУ

Художник Орест Кузів з Івано-Франківськуа у соціальних мережах презентує та продає свої картини, а всі кошти з продажу він передає на допомогу Збройним силам України. Наразі, митець уже перерахував 3 тис. доларів США на рахунок міжнародного благодійного фонду “Повернись живим” і на цьому не зупиняється. Адже охочих замовити у нього картину чимало.

На початку благодійного марафону художник представив шість авторських робіт.  Усі полотна він написав ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Їх митець продав упродовж тижня у соціальних мережах на благодійному аукціоні.

Орест Кузів, художник із Франківська розпродує картини для допомоги ЗСУ

Картина “Багряний вечір”. Фото Орест Кузів

За словами Ореста Кузіва, більшість покупців – з української діаспори в країнах Європи та Сполучених Штатів Америки. Картина під назвою “Багряний вечір” була продана першою за 500 доларів США, а придбала її українка, яка наразі проживає у Німеччині.

Орест Кузів, художник із Франківська розпродує картини для допомоги ЗСУ

Картина “Під покровом Богородиці”. Фото Орест Кузів

Усі полотна художник написані у стилі імпресіонізму. Митець олійними фарбами здебільшого зображує пейзажі української природи. Через роботи, художник передає свої спогади з дитинства, тодішні емоції та хвилювання. Саме так з’явилася у період війни картина “Під покровом Богородиці”. Художник пригадує, його надихнули на створення полотна церковні свічки, які він запалив під час молитви у храмі. За словами Ореста Кузіва, цю авторську роботу хотіли купити найбільше людей.

“Я її намалював і картину одразу купили. І потім дуже багато людей захотіли такий самий повтор. Я зробив десь чотири й зрозумів, що деякі люди не мають змоги купити картини. Думаю, спробую намалювати меншу таку ж роботу форматом 30 на 30 і її розіграти в себе на Facebook-сторінці. Розіграв картину, то чоловік з Києва був настільки задоволений. Це фактично був, як подарунок”, — каже Орест Кузів.

Важкі події в країні неабияк впливають на творчість художника. Останні картини, які написав художник, мають патріотичний настрій.

Орест Кузів, художник із Франківська розпродує картини для допомоги ЗСУ

“Два тижні тому ходив по Валах наших і побачив, як лущиться стіна у Палаці Потоцьких. І думаю, було б цікаво поєднати цю стіну і написати графіті. І написав славнозвісну фразу “Російський воєнний корабель…” Картина досить багато набрала вподобайок у соціальних мережах. У наступній роботі я теж зобразив стіну. Назвав її “Незламна стіна” і просто написав вислів: “Ми переможемо”, — розповідає художник.

Наразі Орест Кузів планує зробити перерву у написанні картин. Опісля, розповідає художник, повернеться на мистецький фронт із новими роботами. Їх також продаватиме на благодійному аукціоні задля потреб української армії.

Comments are closed.

More in:Новини