Новини

E-VTOL – надзвуковий електросамолет з нульовим викидом вуглецю

Стартап LEAP Aerospace з Південної Африки створює новий надзвуковий електросамолет вертикального зльоту-посадки (E-VTOL) з нульовим викидом вуглецю. За матеріалами New Atlas, стартап обіцяє швидкість в 2400 км / год, вертикальний зліт і м’яку посадку навіть при відмові двигунів.LEAP – це абревіатура, яка розшифровується як Limitless Earth Advancement Program (Програма безмежного поліпшення Землі). Конструктори представили перші рендерние зображення авіалайнера на 65-88 місць з дельтоподібними крилами. Вони стверджують, що літак зможе розвивати швидкість до 1,9 Маха (близько 2400 км / ч) і долітати з Лондона в Нью-Йорк всього за 3 години. Творці замахнулися на майже космічну висоту в 18 км.

Компанія заявила, що їх VTOL отримає унікальну систему безпечної посадки: літак зможе благополучно приземлитися або приводнився навіть в разі повної відмови двигунів, щоб звести до мінімуму кількість жертв. Крім того, LEAP хоче “приглушити” удар при переході на надзвукову швидкість і зробити його “в 100 разів тихіше вертольота”.

E-VTOL - надзвуковий електросамолет з нульовим викидом вуглецю

Анонсували також “першу в світі технологію управління гіперзвуковим літаком”. Низький рівень збираються забезпечувати невеликі гвинти при зльоті та посадці, а перехід до руху вперед буде таким же ефективним, як у літака. Команда націлилася на досить скромну довжину корпусу в 205 футів (62,4 м). Перший комерційний рейс запланований на 2029 рік.Аналітики New Atlas скептично оцінили заяви стартапу. Вони нагадали, що через технічні складнощі і високу конкуренцію в травні закрилася компанія Aerion, яку не врятувало навіть партнерство з Lockheed Martin і Boeing і попередні продажі бізнес-джета AS2. Проекту не вистачило ресурсів для створення прототипу, сертифікації та серійного виробництва.

Comments are closed.

More in:Новини